Rebasest täistõulise tipikani

Õppeaasta on uute tudengite jaoks alanud! Orienteerumine on praeguseks juba läbitud, esimestes tundides käidud ning peas on ilmselt liiga palju uut ja huvitavat kooli kohta. Et Sind informatsiooni ülekülluse vaevast vabastada, olen välja mõelnud mõned tähtsamad punktid ja meelespead, mis võiksid aidata nii esimesel semestril kui ka edaspidistes õpingutes.

1.Punase joone päev (IT-teaduskonnas 14.september kell 17:00)

Deklareeri oma õpingukava õigeaegselt! Ära lükka seda edasi viimase hetkeni, sest ÕISil on kombeks katki minna just kõige vajalikumal hetkel. Lisaks ära muretse, kui said enda õpingukava deklareeritud, kuid unustasid sinna lisada mingi aine. Enne punase joone tähtaega on võimalik deklaratsioon tagasi võtta ning viia sisse vastavad muudatused.

2.Õppeinfosüsteem

Sinu jaoks uued süsteemid ei pruugi esialgu olla kõige arusaadavamad. Kui satud hätta ÕISi kasutamisega, siis küsi julgelt abi tuutoritelt, üliõpilaskogu liikmetelt, võimalusel vanematelt kursustelt või isegi mõnelt õppejõult. Ja kui satub ette mõni errori leht, siis tea, et see pole mitte mingi eriline nähtus.

3.Ära jäta asju viimasele hetkele

Võrreldes gümnaasiumi ja ülikooli tunniplaane, siis ülikoolis on päris kerge minna seda rada pidi, et "küll ma hiljem selle ära teen." Nii tore kui see vabam tunniplaan ka pole, ära jäta praktikume ja tähtajalisi töid viimasele hetkele. Kogemusest saan öelda, et semestri lõpus on praktikumide kaitsmiste järjekorrad kordades pikemad, kui semestri vältel. Seega ürita hoida enda õpinguid järjepeal ning seda lihtsam on Sul eksamisessiooni ajal.
Kui Sul on vaja mingit motivaatorit või erinevaid soovitusi kooliasjades toimetulekuga, siis soovitan kindlasti vaadata Youtube'ist channelit nimega Thomas Frank.

4.Raha, raha, raha...

Tudengi jaoks võib raha olla ka suureks motivaatoriks. Kandideeri erialastipendiumile igal juhul, isegi kui Sa tunned, et mõnel kursakaaslasel võivad tulemused paremad olla. On juhuseid, kus mõni tudeng unustab taotleda stipendiumit ja selle võrra suurenevad Sinu võimalused raha saada.

5.Toit, võrratu toit!

Paljude jaoks võib ise toidu valmistamine tunduda ülimalt tüütu ja ajaraiskava protsessina, mille tõttu minnakse kuhugi välja sööma või tellitakse Wolt'ist või kuskilt mujalt endale süüa. Pikemas perspektiivis raiskad väljas einestamise peale rohkem raha, kui tehes seda ise. Seega otsi välja endale go-to retseptid, mida on hea ja kiire valmistada ning mis kõige selle juures ka maitsvad on. Soovitan külastada YT channelit Sortedfood. Sealt leiab väga maitsvaid retsepte, mille valmistamise vaev on minimaalne.

6.Aktiivne tudengielu

TTÜ eeliseks võib pidada selle tudengkonna aktiivsust. TTÜs on võimalik liituda nii mõnegi esindus- kui ka tudengiorganisatsiooniga. Julgustan kõiki rebaseid vähemalt uurima erinevaid võimalusi ja külastama üliõpilaskogude või organisatsioonide infotunde, kus räägitakse täpsemalt, millega nad tegelevad. Osaledes erinevate tudengiorganisatsioonide töös lisandub tohutult erinevaid kontakte, mis võivad tulevikus vilja kanda ning ka kogemust, mis võib Sind kandideerimisel esile tõsta.